Кул идеи за креда на тротоари за деца за лето

Креда на тротоар уметноста е прекрасен начин децата да се изразат! Не само што влоговите се мали - уметноста ќе биде уништена на следните врнежи - туку и медиумот е добар за експериментирање, бидејќи на децата им се дава големо платно за да ја истурат својата имагинација.

Сепак, уметничкиот блок може да ни се случи на најдоброто од нас! Ако ви е тешко да цртате исти цвеќиња и животни со вашето дете, тогаш сте дошле на вистинското место.

Содржинипокажуваат Еве список на нови и возбудливи работи со кои децата треба да цртаат креда на тротоар. 1. Љубезноста е бесплатна, посипете ја насекаде 2. Вселената 3. Крилјата на пеперутките 4. витраж 5. Koi 6. Buzz светлосна година 7. Тротоарната фарма со креда 8. Шарената патека 9. Прекрасни цвеќиња 10. Ајкула 11. Ѕвезди. Знаци за мир 13. Мозаик со креда на тротоар 14. Зрак на рамнотежа 15. Пеперутка монарх 16. меурчиња 17. Игра на табла со креда на тротоар 18. Слуши 19. Пица 20. Здраво Сонце 21. Лубеница 22. Желка25Корфл 23.

Еве список на нови и возбудливи работи за децата да цртаат со креда на тротоарите.

1. Љубезноста е бесплатна, посипете ја насекаде

Што може да биде подобро од одење по улица и гледање расположена, среќна порака? Така ќе се чувствуваат луѓето кои одат по вашиот тротоар доколку ги поздравите со оваа мотивациска порака која не потсетува на важноста нада се биде љубезен. Овој пример покажува палета на бои од бела и розова, но вашето дете може да ја рекреира во боите по свој избор!

2. Вселената

Какво дете не дали имате интерес за вселената? По ѓаволите, кој возрасен не го прави тоа? Го сакаме начинот на кој оваа уметност со креда од муниција дакел му дозволува на вашето дете (или домашно милениче) да стане дел од небесната сцена со сопствен шлем за вселенски костум!

3. Крилја на пеперутка

Во оваа листа ќе видите дека уметноста што ви овозможува да станете дел од пејзажот е малку тренд. И, познавајќи ги децата, фактот дека тие ќе можат да се нурнат во нивните уметнички сцени сигурно ќе биде победнички атрибут! Го сакаме овој туторијал кој покажува како можете сами да ги нацртате вашите крилја на пеперутка.

4. Витраж

Витражот е една од најубавите уметнички креации таму! Иако е тешко да се повтори оваа деликатна уметничка форма во форма на креда на тротоарите, тоа не е сосема невозможно. Еве еден совет: се е до засенчувањето. Ова е совршена идеја за креда на тротоар за постарите деца кои во развој се надвор од едноставните форми и слики — можете да добиете инспирација овде.

5. Koi

Кои се познати за внесување убавина во езерцата, па зошто да не дозволите и тие да донесат допир на боја и живост на вашиот тротоар или патека? Тие не се најлесните риби за цртање, но сесекако меѓу најубавите. Овој пример ги прави да изгледаат толку реалистични.

6. Buzz Lightyear

Buzz Lightyear е драг лик од серијата Toy Story, и ако се случи да биде еден од омилените на вашето дете, ќе сакате да му ја покажете оваа идеја за креда на тротоарот. Најдобриот дел за тоа е што е полесно отколку што изгледа! Дознајте како ќе завршите во Pop Sugar.

7. Sidewalk Chalk Farm

Зошто да престанете да цртате со креда на тротоар на еден предмет или еден лик ако наместо тоа можете да создадете цела град? Оваа идеја од B Inspired Mama е толку креативна бидејќи ви покажува како можете да создадете цел град кој ќе оживее веднаш од вашиот тротоар.

8. Шарена патека

Доколку имате патека или пешачка патека која е составена од тули, тогаш ова е совршената идеја за вас! Вашето дете може да создаде волшебна патека што изгледа како нешто од книга со приказни така што ќе ја обои секоја тула во различна боја. Тоа е многу лесно да се направи и сигурно ќе ги држи зафатени долго време!

9. Убави цвеќиња

Цвеќето лесно може да се отпишат како премногу едноставни или премногу обична за да се квалификува како нова идеја за креда на тротоарите, но има само толку многу различни работи што можете да ги направите со цвеќињата. Овој пример што го најдовме на Твитер е доказ за тоа колку навистина можат да бидат убави цвеќињата од креда на тротоарите!

10. Ајкула

Ајкулите се одеднашомилено животно на многу деца таму, и ние сме подготвени да се обложиме пари на фактот дека има врска со песната „Baby Shark“. Сепак, без разлика на неговото потекло, многу деца ќе бидат воодушевени да нацртаат ајкула! Видете драматичен пример за тоа како да нацртате ајкула кај Поп Шеќер.

11. Ѕвезди кои стрелаат

Што може да биде поубава глетка да се види од онаа на пукање ѕвезда? Можеби е тешко да се забележи некој што е на небото, но можете да создадете своја убавина со цртање ѕвезди кои паѓаат на вашиот тротоар или патека. Можете да креирате своја сопствена палета на бои или можете да ја имитирате живописната боја што се гледа овде.

12. Знаците на мирот

Знаците за мир беа популарни во 1990-тите, а ние мило ми е што се враќаат! Шарениот знак за мир создава забавен уметнички проект со креда кој сигурно ќе шири радост и благосостојба низ вашето соседство. Ја сакаме идејата пронајдена овде.

13. Мозаик со креда на тротоар

Мозаиците генерално се поврзуваат со карпи или камења, но дали знаевте дека всушност е можно да се направи прекрасен мозаик со креда на тротоар! Сметаме дека е генијално што оваа идеја од Designing Tomorrow користи лента за сликари.

14. Balance Beam

Ако имате дете кое е заинтересирано за гимнастика, тогаш ова е уметност на тротоарите за нив! Вашето малечко може да се преправа дека се натпреварува на Олимпијадата преправајќи се дека настапува нарамнотежен зрак што може да се нацрта со креда. Најдете ја идејата од A Journey With the Johnsons.

15. Monarch Butterfly

Пеперутките се едни од најубавите, ако не и најубавите, инсекти во светот. Значи, би имало смисла дека тие се прекрасна опција за уметност на тротоарите! Пеперутките монарх, кои се природа во Северна Америка, се особено убави. Научете како да нацртате со креда овде.

16. Меурчиња

Кое дете не ужива да си игра со меурчиња? Иако меурчињата се забавни, тие не се секогаш идеална играчка, бидејќи можат да бидат прилично лепливи и да направат прилично неред! Ако вашето дете сака да си игра со меурчиња, можеби може да се најде добар компромис преку создавање уметност со креда што имитира меурчиња! Видете неверојатен пример за ова овде.

17. Игра на тротоар со креда

Иако убавата слика е одлична, единственото нешто подобро е уметноста на тротоарите со која можете да комуницирате со! Овој туторијал од Views From a Step Stool ќе ви покаже како можете да направите целосно функционална игра на табла која ќе биде забавна за целото семејство!

18. Slushie

Доколку сакаме да одбројуваме некои од најдобрите работи во летните месеци, уживањето во студеното, освежително слатко ќе мора да биде таму! Затоа илустрацијата на лапавица е совршен летен предмет за цртање на вашиот бетон. Добијте инспирација овде.

19. Пица

Пицата може да биде цела годинахрана, но има нешто во тоа да седите околу трпезариска маса на отворено и да јадете пица во топла летна ноќ што е чисто совршенство! Децата можат да ја покажат својата љубов и ентузијазам за пицата со цртање вкусно парче користејќи креда на тротоар.

20. Здраво сонце

Ако имаше еден симбол кој беше синоним за лето , би било сонце! Можете да го дочекате летното сонце со раширени раце со овој прекрасен поздрав „здраво сонце“. Тоа е дизајн кој сигурно ќе ви го разубави целиот ден!

21. Лубеницата

Лубеницата не е само вкусна летна закуска, туку и нејзините живописни розови и зелени бои значи дека е многу забавно да се црта, исто така! Можете дури и да користите матрица од Momtastic за да нацртате совршена форма на лубеница на вашиот тротоар.

22. Желка

Едно мудро дете еднаш рече: „Ми се допаѓаат желките“. . Особено сакаме желки кога се убаво исцртани со креда на тротоар! Можете да црпите инспирација од овој прекрасен цртеж на желка за да создадете своја верзија - иако ќе ве предупредиме дека ова не е добра уметничка идеја за почетници, бидејќи за тоа ќе треба голем степен на вештина.

23. Магично Еднорог

Ако постои едно измислено животно кое децата најмногу го сакаат, тоа би требало да биде еднорогот! А што не треба да се сака? Тие се светли, живи и убави. Ако сакате да го извлечете максимумот од вашиот спектар на бои на креда на виножито, ќе го направите тоасакаат да го имитираат овој прекрасен еднорог. Вашата креација ќе изгледа уште поубаво ако можете да добиете метална креда!

24. Снегулка

Многу се фокусиравме на летните активности, но што ако вие сте некој кој претпочита постудена зимска сезона (да, тие постојат). Можете да нацртате сопствена зимска земја на чудата користејќи креда на тротоар со усовршување како да нацртате совршена снегулка од креда. Ова е одлична идеја за патеки кои се направени од црн асфалт.

25. Чадор

Дождливите денови бараат убави чадори! Чадорот е забавна работа за цртање со креда на тротоар, бидејќи е лесна форма за имитација и можете да го направите шарен колку што сакате. Еве еден симпатичен чадор што ќе го користите како референца.

Се надеваме дека вие и вашите малечки ќе можете да создадете свое креативно ремек-дело врз основа на една од овие идеи! Запомнете, најважниот дел е да се забавувате додека создавате. Тогаш не постои такво нешто како лош дизајн.

Скролај на врв